اندازه گیری سرب در مواد آرایشی

0
اندازه گیری سرب در مواد آرایشیReviewed by پرشین مقاله on Sep 11Rating: ۴.۰اندازه گیری سرب در مواد آرایشیاندازه گیری سرب در مواد آرایشی مشتمل به۳۰صفحه می باشد. برای خرید مقاله اندازه گیری سرب در مواد آرایشی اقدام نمایید.اندازه گیری سرب در مواد آرایشی
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

استفاده از مواد آرایشی ومحصولات مراقبتی پوست بخشی از عادات روزانه بیشتر مردم است. در کشورهای غربی بالغین بطور متوسط حداقل هفت محصول مراقبتی پوست را هر روز استفاده می کنند که شامل عطرها، مرطوب کننده ها، ضدآفتاب ها، پاک کننده های پوست، محصولات مراقبت مو، دئودورانت ها، ضد عرق ها، محصولات آرایشی مو، محصولات آرایشی رنگی و محصولات آرایشی ناخن می شود.

این تحقیق دانشجویی اندازه گیری سرب در مواد آرایشی مشتمل بر۳۰صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

تاریخچه: ۸

موقعیت سرب در بین عناصر جدول تناوبی: ۹

خواص فیزیکی: ۹

خواص شیمیایی: ۹

روشهای گوناگون اندازه گیری میزان سرب خون: ۱۳

روش شناسایی سرب: ۱۴

سرب در رژ لب: ۱۵

آزمایشات انجام شده: ۱۸

جریان پلاروگرافی. ۲۰

مزایا و معایب الکترود جیوه قطره چکان. ۲۰

پلاروگرافی جریان نمونه برداری شده (تالیت) ۲۲

پلاروگرافی تپی و روشهای ولتامتری.. ۲۳

موارد کاربرد پلاروگرافی تپی. ۲۳

کاربردهای معدنی. ۲۴

کاربردهای آلی. ۲۴

فهرست منابع: ۲۹

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله اندازه گیری سرب در مواد آرایشی را در زیر می توانید ببینید.

تاریخچه:

فلز سرب از ۵ تا ۷ هزار سال پیش از میلاد در خدمت لعابکاری ظروف بوده است. محمد زکریای رازی شیمی دان معروف اسلامی از ترکیبات سرب در داروسازی و پزشکی بهره گرفته و سفید آب سرب (هیدروکسید – کربنات سرب) را برای درمان چشم بکار برده است.

خواص فیزیکی:

سرب (با عدد اتمی ۸۲ – وزن اتمی ۱۹/۲۰۷ و وزن مخصوص ۳۴/۱۱) فلزی است نرم برنگ خاکستری متمایل به آبی یا نقره ای کمبود می باشد. نقطه ذوب آن ۵/۳۲۷ و نقطه جوش آن در فشار آتمسفرc° ۱۷۴۰ است این فلز چهارچوب ایزوتوپ طبیعی دارد که به ترتیب فراوانی عبارتند از: Pb ۲۰۸ ، Pb ۲۰۷ ، Pb ۲۰۶ ، Pb ۲۰۴ ولی نسبت های ایزوتوپی برای منابع مختلف معدنی، برخی اوقات متفاوتند.

روش شناسایی سرب

یک قطره محلول k۲cro۴ M 2/0 به محلول نمونه اضافه کنید. رسوب زرد pbcro۴  وجود سرب را اثبات می کند. یا یک قطره اسید سولفوریک M2 اضافه می کنیم و رسوب سفید pbso۴ که به آهستگی تشکیل می شود دلیل بر وجود سرب است.

سرب در رژ لب

محققان در رابطه با وجود سرب در مارکهای مشهوری از رژ لب به مصرف کنندگان هشدار دادند. با این حال و با وجود مستندات علمی، شرکتهای بزرگ و قدرتمند تولید کننده لوازم آرایش، زیر بار نرفته و وجود سرب در رژ لبها را خطرناک نمی دانند.

کاربردهای معدنی

روش پلاروگرافی به طور گسترده در تجزیه اجسام معدنی به کار گرفته می شود. مثلاً، اکثر کاتیونهای فلزی در الکترود قطه چکان کاهیده می شوند. حتی فلزات قلیایی و قلیایی خاکی خالی نیز کاهش پذیرند، در صورتی که الکترولیت کمکی در پتانسیلهای زیاد مورد نیاز واکنش ندهد؛ در اینجا، تترالکیل آمونیوم هالیدها به علت پتانسیلهای کاهش زیاد خود الکترولیتهای مفیدی هستند.

فهرست منابع

متابولیسم سرب و مسمومیتهای ناشیب از آن نوشته: عباس صاحبقدم لطفی- مرکز انتشارات دانشگاه تربیت مدرس.

فرهنگ جامع فرمولها و فرآورده های صنعتی – ترجمه و اقتباس، دکتر تقی قفقازی- مهندس مهران بختی- بشیر بختی.

فرمولاسیون و تکنولوژی تولید فرآورده های آرایشی بهداشتی مولف و مترجم، مهندس سید اسدالله عمرانی.

اسکوک و ست جلد دوم.

مقاله نوشته شده در روزنامه همشهری.

سایت اینترنتی

.

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ