ارزش های سیاسی درمعنای زندگی واندیشه امام علی

ارزش های سیاسی درمعنای زندگی واندیشه امام علیReviewed by پرشین مقاله on Aug 12Rating: ۴.۰ارزش های سیاسی درمعنای زندگی واندیشه امام علیارزش های سیاسی درمعنای زندگی واندیشه امام علی مشتمل به۱۵۰صفحه می باشد. برای خرید مقاله ارزش های سیاسی درمعنای زندگی واندیشه امام علی اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

خداوندا! توفیق ده تا برسیم به آنچه که از خشنودی تو آرزو داریم و در راه های نزدیکی جستن به خویش یاریمان ده و گام هایمان را استوار کن تا پیرو راه یاوران تو باشیم– فلسفه نیایش.

این تحقیق دانشجویی ارزش های سیاسی درمعنای زندگی واندیشه امام علی مشتمل بر۱۵۰صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

” مقدمه“ ۲

فصل اول.. ۱۰

«پیرامون علی(ع)». ۱۰

”در آمدی بر علی(ع)“ ۱۱

” پرورش نور“ ۱۳

” شخصیت علی(ع)” ۲۲

فصل دوم. ۳۳

«گنج خفته». ۳۳

” گنج خفته“ ۳۴

”تراژدی سقیفه“ ۴۰

فصل سوم. ۶۲

«حکومت خیر». ۶۲

”چگونگی بازگشت“ ۶۳

” اخلاق سیاسی در اندیشه امام علی(ع)“ ۷۵

” اخلاق سیاسی در رفتار امام علی” ۹۱

”نامه ای معرف شخصیت“ ۹۵

”دستگاه سیاسی از دیدگاه امام علی(ع)“ ۱۰۲

” ارزش ها در جنگ“ ۱۱۰

فصل چهارم. ۱۱۹

«دیروز ،‌امروز ، فردا». ۱۱۹

” دیروز، امروز، فردا“ ۱۲۰

” جمع بندی و نتیجه گیری“ ۱۳۱

” سخن آخر“ ۱۳۹

” بخش ضمیمه“ ۱۴۲

” فهرست منابع“ ۱۴۶

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله ارزش های سیاسی درمعنای زندگی واندیشه امام علی را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه

خداوندا، سپاس تو را همچنانکه خود را سپاس گفته ای و برتر از آنچه هر گوینده ای گوید، هستی. خداوندا! درود و سلام فرست بر برترین آفریدگان، آنکه او را به حق بر انگیختند، تا بیم دهنده ی جهانیان باشد (محمد بن عبدالله و بر امامان راهنما از خاندان پاک او.)

در آمدی بر علی(ع)

شناخت امام علی(ع) کاری دشوار است و این وجود نا متناهی را کسی نتواند بشناسد و هر کس او را از دید خویش به نحوی دیده است. اما همه کس در این که امام علی(ع) از برجسته ترین افراد در اخلاق و نیکی هاست و گویی تجلی ارزش ها و قران و اسلام است، اختلافی ندارند. زیرا تاریخ از او حمایت می کند.

پرورش نور

عجیب ترین چیز در مورد علی(ع) این است که بگوییم، فردی است مانند افراد دیگر! البته از نظر جسم با دیگران برابر بود و پیامبران نیز مثل مردم زمان خود بودند، تفاوت در استعداد و روح و بینش ها است.

شخصیت علی(ع)

رسالت و جاذبه ی علی(ع): در اجتماع و در میان افراد عنوان، جاذبه به کسی اطلاق می شود که افرادی تحت تأثیر یکی از افعال او حال اخلاقی یا مورد پسند دیگران(بدون مبنای حق و باطل)، قرار گیرند و  گرایشی به صفتی از او داشته باشند.

دستگاه سیاسی از دیدگاه امام علی(ع)

امام علی (ع) سیاست را برای مثال منحصر به مالک ندانست؛ درست همانطوری که هیچ مکتب دیگری نمی داند. از دیدگاه امام علی(ع) باید افرادی با همکاری یکدیگر تحت نظر یک فرد بسیار شایسته مثلا مالک اشتر باید اساس کار سیاست را تشکیل دهند.

ارزش ها در جنگ

امام علی(ع) در صفین بارها از معاویه خواست تا تسلیم شود و یا جنگی صورت ندهد و کار را با جنگ تمام نکند. ولی معاویه نیز مانند طلحه و زبیر لجاجت کرد و جنگ را پذیرفت. سپس جنگ سختی بین دو طرف در گرفت که مدت های بسیار طولانی، ادامه یافت.

جمع بندی و نتیجه گیری

” آنچه گذشت …حال که به تشریح موضوع کلی و متن اصلی پرداختیم. اینک مطالب گفته شده را بازنگری و جمع بندی می نماییم و سپس نتایج حاصل را که همان ارزش های حاکم بر رفتار امام علی(ع) هستند، ذکر می کنیم. علی(ع) فردی است مانند تمامی انسان های دیگر.

.

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ