اثرات تنش خشکی در مراحل انتهای رشد ارقام بهاره گلزار

0
اثرات تنش خشکی در مراحل انتهای رشد ارقام بهاره گلزارReviewed by پرشین مقاله on Jan 2Rating: ۴.۵اثرات تنش خشکی در مراحل انتهای رشد ارقام بهاره گلزاراثرات تنش خشکی در مراحل انتهای رشد ارقام بهاره گلزار مشتمل بر۳۷ صفحه برای خرید مقاله اثرات تنش خشکی در مراحل انتهای رشد ارقام بهاره گلزار اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

این روزها جمله «وابستگی ۹۰ درصدی روغن، ورشکستگی ملی» به واژه ای تکراری تبدیل شده و در هر محفل و نشریه ای این کلمات به کرات بیان می‎شود. این جمله زمانی حیرت انگیزتر می‎شود که در کنار بحث خودکفائی گندم نیز قرار بگیرد. ایرانی که تا چند سال پیش بزرگ ترین وارد کننده گندم جهان بود طی چند سال، تنها چند سال، به خودکفائی رسیده و حتی زمزمه های صادرات نیز به گوش می رسد.

این مطلب اثرات تنش خشکی در مراحل انتهای رشد ارقام بهاره گلزار مشتمل بر  ۳۷صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مقدمه: ۲

تاریخچه: ۶

۱-۱-کلیاتی درباره کلزا: ۷

۱-۳- اهمیت و جایگاه کلزا در ایران.. ۱۲

۱-۴- سطح زیر کشت، تولید و عملکرد کلزا در جهان و ایران.. ۱۴

۱-۵- ترکیب شیمیایی دانه کلزا ۱۸

۱-۶- خصوصیات گیاه شناسی.. ۲۱

۱-۷- مراحل فنولوژی.. ۲۵

۱-۸- اکولوژی کلزا ۲۵

۱-۹- کاشت… ۳۰

۱-۱۰- داشت… ۳۳

۱-۱۱- برداشت: ۳۶

۱-۱۲- انبارکردن: ۳۷

.

خلاصه ای کوتاه از مقاله اثرات تنش خشکی در مراحل انتهای رشد ارقام بهاره گلزار را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه:

این روزها جمله «وابستگی ۹۰ درصدی روغن، ورشکستگی ملی» به واژه ای تکراری تبدیل شده و در هر محفل و نشریه ای این کلمات به کرات بیان می‎شود. این جمله زمانی حیرت انگیزتر می‎شود که در کنار بحث خودکفائی گندم نیز قرار بگیرد. ایرانی که تا چند سال پیش بزرگ ترین وارد کننده گندم جهان بود طی چند سال، تنها چند سال، به خودکفائی رسیده و حتی زمزمه های صادرات نیز به گوش می رسد. مسئولان جهاد کشاورزی طی همین سالها با توجه به این موفقیت به فکر برنامه ریزی برای تأمین نیازهای کشور به دانه های روغنی از داخل افتاده اند تا شاید روزی هم بتوان از این سرشکستگی ملی رهایی یافت.

تاریخچه:

کلزای روغنی مهم‌ترین گونه زراعی جنس براسیکا می‎باشد و به احتمال قوی فرم وحشی آن به اروپا و آفریقای شمالی محدود می‎شود (شیرانی راد و دهشیری، ۱۳۸۱). موردتوجه قرار گرفتن کلزا تنها در سالهای اخیر نبوده بلکه ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در نوشته های دوران قدیم از آن یاد شده است. در نوشته های باستانی که به زبان سانسکریت بوده دانه روغنی کلزا، سارسون نامیده شده است

۱-۶- خصوصیات گیاه شناسی

کلزا با نام علمی Brassica napus L. گیاهی است از خانواده چلیپائیان و یکساله با عدد کروموزومی (۳۸=n2) که عمدتاً دارای تیپ‌های رشد بهاره ، پائیزه و بینابین می باشد. به طور کلی ویژگی‌های اندام‌های رویشی و زایشی آن به شرح زیر است:

۱-۷- مراحل فنولوژی

برای تشریح مراحل رشد و نمو کلزا می توان از روش کد گذاری استفاده کرد. این عمل توسط دانشمندانی همچون هارپر و برکن کمپ (HB) وسیلوستر برادلی (SB) صورت گرفته است (شیرانی راد و دهشیری،۱۳۸۱). براساس آخرین روش کدگذاری که توسط انجمن کلزای کانادا در سال ۱۹۹۸ انجام شده، مراحل رشد و نمو به صورت زیر تقسیم بندی می شود (جدول۱-۷):

۱-۸- اکولوژی کلزا

کلزا سازگاری مناسبی با شرایط آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. کلزا گیاهی است روز بلند، روز بلندی در کلزا باعث ساقه رفتن و نیز کوتاه شدن دوره رشد می‎شود. با کم شدن طول روز، کلزا در پائیز در مرحله روزت باقی می ماند. در بهار با تابش بیشتر نور، ساقه رفتن و گلدهی گیاه بهتر خواهد بود (حجازی، ۱۳۷۹). دامنه فتوپریود برای کلزا بسیار گسترده است.

۱-۹- کاشت

۱-۹-۱- آماده‌سازی زمین

جهت تهیه بستر بذر مناسب ضمن دقت در انتخاب مزرعه معمولاً عملیات آماده‌سازی زمین شامل شخم، دیسک و ماله انجام می‌شود. پس از شخم برای از بین بردن کلوخه‌های خاک، دو بار دیسک عمود بر هم ضروری می‌‌باشد. در این مرحله می‌توان علف‌کش پیش از کاشت مانند ترفلان را نیز با خاک مخلوط نمود، همچنین از کود‌های شیمیایی پایه مورد نیاز نیز استفاده کرد. پس از دیسک زدن، از ماله نیز جهت تسطیح زمین و کمک به سبز شدن یکنواخت مزرعه استفاده می‌گردد (شیرانی راد و دهشیری،۱۳۸۱).

۱-۱۰- داشت

۱-۱۰-۱- نیازهای غذایی

برای به‌دست آوردن یک محصول با کیفیت و کمیت مناسب‌ از کلزا باید به نیازهای غذایی آن توجه نمود. در کشت کلزا مصرف، نوع و میزان مواد غذایی معمولاً مربوط به آزمایش خاک مزرعه می‌شود. بیشترین نیاز مواد غذایی در شروع رشد گیاه و در بهار تا زمان گل‌دهی است(حجازی،۱۳۷۹). مرحله اصلی نیاز کودی کلزا بعد از زمستان گذرانی و اوایل بهار می‌باشد. با گرم‌شدن محیط در بهار، مرحله ساقه‌دهی گیاه آغاز می‌شود. ساقه‌دهی کلزا در بهار زودتر از غلات سردسیری اتفاق می‌افتد.

۱-۱۱- برداشت:

زمان مناسب برداشت غیرمستقیم وقتی است که ۴۰ تا ۵۰ درصد بذور غلاف‌های ساقه‌اصلی وشاخه‌های اولیه به رنگ قهوه‌ای روشن یا تیره متمایل شوند. برداشت موقع صبح و عصر باعث کاهش ریزش بذر می‌گردد. پس از برداشت، محصول باید به مدت ۷-۵ روز در شرایط مزرعه و در معرض آفتاب قرار گیرند تا بذور سبز به رنگ تیره در آیند. در مورد ارقام هیبرید که به طور یکنواخت می‌رسند

۱-۱۲- انبارکردن:

جهت انبار کردن بذور باید ابتدا آنها را تمیز کرده و وقتی که رطوبت بذر به ۸ درصد رسید در یک انبار تمیز با تهویه مطلوب ذخیره کرد. در استانهای گلستان، مازندران، گیلان و مغان در صورتی‌ که رطوبت بذور بالا باشد باید از خشک کن استفاده گردد. ضدعفونی کردن انبار و از بین بردن حشرات موذی قبل از عمل ذخیره سازی الزامی است (بی‌نام، ۱۳۸۳).

.

 

 

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ