آشنایی با طبقه بندی مواد اعتیاد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آنی و خطرات آن

0
آشنایی با طبقه بندی مواد اعتیاد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آنی و خطرات آنReviewed by پرشین مقاله on Aug 6Rating: ۴.۵آشنایی با طبقه بندی مواد ااعتیاد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آنی و خطرات آن آشنایی با طبقه بندی مواد ااعتیاد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آنی و خطرات آن مشتمل به ۳۲ صفحه می باشد. برای خرید مقاله آشنایی با طبقه بندی مواد ااعتیاد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آنی و خطرات آن اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

در بررسی تاریخ ، بشری را نمی توان یافت که با مسائل مربوط به مواد مخدر دست به گریبان نبوده و شاید بتوان گفت مواد مخدر همزاد با بشر در این جهان یافت شده و تا زمانی که انسان در این عرصه وجود دارد آن نیز پا بر جاست

مطلب  آشنایی با طبقه بندی مواد اعتیاد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آنی و خطرات آن مشتمل  ۳۲ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مقدمه ۲

تعاریف اعتیاد و وابستگی۵

طبقه بندی مواد اعتیاد آور ۹

اهداف و مراحل درمان ۲۹

نتیجه گیری و منابع  ۳۴

خلاصه ای کوتاه از مقاله آشنایی با طبقه بندی مواد اعتیاد آور به همراه نحوه استعمال ،اثرات آنی و خطرات آن را در زیر می توانید ببینید.

تعاریف اعتیاد:

اعتیاد  یعنی خو گرفتن و وابسته شدن جسمی ، روانی و عصبی فرد به مواد مخدر که ترک یا فرار از آن نا ممکن و یا بسیار مشکل است .

اهداف و مراحل درمان اعتیاد :

درمان اعتیاد یک فرآیند است و از زمانی شروع می شودکه فرد مصرف کننده مواد مخدر به مراکز درمانی مراجعه می‌کند و فرد معتاد تحت یک برنامه درمانی خاص قرار می گیرد این برنامه ممکن است تا زمانی که فرد به بالاترین سطح بهداشتی و احساس خوب بودن برسد، ادامه یابد .

اما چرا باید یک معتاد را برای درمان تشویق کرد ؟

۱- چون مصرف موادمخدر ایجاد وابستگی جسمی و روانی می کند و علی رغم میل دائمی برای ترک ، تصیم به ترک مشکل است .

۲- اعتیاد باعث از دست دادن حمایتهای خانوادگی و اجتماعی شده و فردتنها می شود . بنابراین معتاد نیازمند کمک است .

نتیجه گیری :

اعتیاد در مراحل نسبتاٌ پیشرفته خود سبب می گردد تا فرد معتاد انسانی بی هدف و بدون برنامه شده ساعت های خواب وبیداریش نا منظم شود اینکه چه بخورد چه بپوشد دیگر برایش مهم نیست این موضوع که چه کار انجام دهد

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ