آب بادخاک آتش در بوستان سعدی

آب بادخاک آتش در بوستان سعدیReviewed by پرشین مقاله on Aug 26Rating: ۴.۵ آب بادخاک آتش در بوستان سعدی آب بادخاک آتش در بوستان سعدی مشتمل به ۱۷ صفحه می باشد. برای خرید مقاله آب بادخاک آتش در بوستان سعدی اقدام نمایید.
سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

همه کس می داند که شیخ سعدی شیرازی گذشته از قصاید و غزلیات بی نظیری که از خود با یادگار گذاشته است ، دو کتاب یکی به نثر موسوم به «گلستان» و یکی به نظم معروف به «بوستان» به نگارش در آورده است که شاید بتوان گفت نه تنها در زبان فارسی سمبه در هیچ زبانی جهت فصاحت و بلاغت و روانی و زیبایی و دلاربایی و حکمت و معرفت مثل و مانند ندارد

مطلب آب بادخاک آتش در بوستان سعدی مشتمل ۱۷ صفحه است، برای دیدن فهرست مطالب مقاله و جزئیات آن به اطلاعات اضافی زیر مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مقدمه‌. ۳

باب اول.. ۵

در عدل و تدبیر و رای.. ۵

باب دوم. ۷

در احسان.. ۷

باب سوم. ۹

در عشق و مستی و شور. ۹

باب چهارم. ۱۴

در تواضع. ۱۴

خلاصه ای کوتاه از مقاله  آب بادخاک آتش در بوستان سعدی را در زیر می توانید ببینید.

مقدمه

آن کتاب هم مورد استفاده بوده است . این نسخه که به خط نسخ خوانا نوشته شده با اینکه از اشتباه کتابتی خالی نیست تمام و کمال و بی عیب و در نهایت اعتبار و صحت است و محل اعتنای تام بوده است .

»کلیات» متعلق به دانشمند محترم آقای دکتر محمد حسین لقمان ادهم (لقمان الدوله) که متضمن قسمتی از غزلیات و تقریباً دو ثلث «بوستان» است .

گذشته از این ها بیش از ده نسخه ی خطی و چاپی معتبر (چاپ تبریز و تهران و هندوستان) در دسترس ما بوده و در مواقع لازم از مراجعه و مطالعه ی آنها کوتاهی نشده است .

سفارش تحقیق
http://telegram.me/pmaghale

ارسال یک پاسخ